Tempro

Leczenie prostaty

TEMPRO – Termoterapia radiofrekwencyjna dwubiegunowa
W gabinecie wykonywana jest najnowocześniejsza nieinwazyjna metoda leczenia przerostu prostaty (BPH) oraz przewlekłego zapalenia prostaty metodą dwubiegunowej termoterapii radiofrekwencyjnej. Jest to leczenie ciepłem stosowane w wielu krajach na świecie a ostatnio szczególnie szeroko w Japonii. Metoda pozwala na przeprowadzenie zabiegu trwającego około jednej godziny, nie wymaga narkozy i specjalnego znieczulenia, a pacjent zaraz po zabiegu udaje się do domu. Leczenie przeprowadzane jest za pomocą najnowocześniejszego, sterowanego komputerowo aparatu Tempro firmy Direx. W wyniku tej bardzo łagodnej terapii ciepłem (50- 60 st. C) dochodzi do zmniejszenia prostaty, ustąpienia przykrych objawów utrudnienia i częstego oddawania moczu, parcia, pieczenia, bólu w podbrzuszu, bólu w jądrach, uczucia ogólnego dyskomfortu oraz niekiedy zaburzeń erekcji. Ciepło w gruczole krokowym wywołane jest działaniem wysokiej energii fal radiowych, emitowanych za pomocą specjalnego aplikatora wprowadzonego bez bólu w okolice prostaty. Osiągnięcie pełnego komfortu następuje w okresie dwóch, trzech tygodni od zabiegu. Pacjenci bardzo cenią sobie ten rodzaj leczenia, ponieważ zabieg jest bezpieczny, nie ma powikłań, jest szybki i skuteczny oraz pozwala na odstawienie dotychczas przyjmowanych leków na prostatę.

Czy termoterapia prostaty (TEMPRO) może Ci pomóc ?

Jeśli zauważyłeś  u siebie już jeden z wymienionych objawów

a. konieczność częstszego oddawania moczu niż poprzednio

b. osłabienie strumienia moczu

c. trudności w rozpoczęciu oddawaniu moczu

d. masz poczucie, że musisz jeszcze raz oddawać mocz zaraz    po zakończeniu mikcji

e. musisz częściej wstawać w nocy do oddawania moczu

f.  odczuwasz nagłe parcia  zmuszające do natychmiastowego  oddawania moczu

g. cierpisz na uczucie bólu lub pieczenia podczas oddawaniu moczu

h. odczuwasz bóle w jądrach, podbrzuszu lub kroczu

i. zauważyłeś spadek potencji i zaburzenia erekcji

prawdopodobnie chorujesz na jedną z chorób gruczołu krokowego:

rak prostaty, łagodny przerost gruczołu (BPH), zapalenie prostaty

Powinieneś jak najszybciej udać się do specjalisty urologa, który po postawieniu diagnozy dobierze  odpowiednią  terapię  w indywidualnym przypadku chorobowym. Jednym z najmniej inwazyjnych i zarazem skutecznym sposobem  leczenia jest dwubiegunowa radiofalowa termoterapia (TransUrethral Radiofrequency Termotherapy – TURF ) aparatem “Tempro DIREX”. Sterowany komputerowo system pozwala na przeprowadzenie w ciągu jednej godziny, bezkrwawego, nie wymagającego narkozy zabiegu.

Zaraz po zabiegu pacjent udaje się do domu. Taki rodzaj leczenia  jest szczególnie polecany w przypadku współistnienia u chorego dodatkowo  innych obciążających chorób.  System „Tempro”  przeznaczony do jest nie tylko do leczenia objawów związanych z łagodnym przerostem prostaty ( Benign Prostatic Hyperplasia -BPH) u mężczyzn po 50 r życia, ale także z uporczywym, nawracającym przewlekłym zapaleniem prostaty (Chronic Prostatitis) u bardzo młodych mężczyzn.

Termoterapia jest metodą, która w leczeniu BPH (łagodnego przerostu prostaty) wykorzystuje zasady obróbki termicznej przy pomocy fal radiowych. Wytworzone ciepło sterowane komputerowo, wywołuje w wyniku martwicy koagulacyjnej w odpowiednim miejscu wewnątrz gruczołu poszerzenie kanału  czego efektem jest, po zakończeniu leczenia, swobodny odpływ moczu.

Do zabiegu TURF aparatem “Tempro” stosuje się specjalny przezewkowy aplikator dzięki któremu termiczna energia fal radiowych jest dostarczana do gruczołu krokowego.